BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Jaunākie elektroauto, elektromotorolleris un citi videi draudzīgi braucamie izstādē „Vide un enerģija 2014”

Jaunais Volkswagen e-Golf, Latvijā radīts „Sienāzis”, meistaru pārveidots elektromotorolleris „e-Lapsene” (Vespa) un citi videi draudzīgi braucamie būs skatāmi izstādē „Vide un enerģija 2014” Ķīpsalā no 16. līdz 19. oktobrim.

Klimata izmaiņas, ūdens un gaisa kvalitāte – šīs ir tēmas, kas šodien uztrauc ne vien zinātniekus, bet arī gandrīz ikvienu planētas iedzīvotāju. Tādēļ rūpējoties par vides ilgtspējību, aizvien biežāk cilvēki pievēršas zaļam dzīvessveidam un izvēlas videi draudzīgu transportu – elektrovelosipēdus, elektromotorollerus, elektromopēdus un segway jeb gravitamobiļus.

Izbrauc ar elektrovelosipēdu!

Nezinātājam pilnīgi loģisks jautājums ir: ar ko elektrovelosipēds ir labāks par parasto divriteni?! Izrādās abu velosipēdu izmantošanas princips ir vienāds – jāmin pedāļi, vienīgi elektrovelosipēdam atšķirībā no parastā divriteņa brīdī, kad cilvēks sāk braukt, ieslēdzas velosipēda pakaļējā ritenī iebūvētais elektromotors. Līdz ar to pedāļi tiek mīti ar daudz mazāku spēku, turklāt velosipēds spēj pārvietoties ar ātrumu 20-25 km/h.

Izstādes apmeklētāji varēs ne vien aplūkot un iegūt plašu informāciju par elektrovelosipēdiem, bet arī paši varēs izbraukt ar šiem braucamajiem speciāli ierīkotā laukumā. „Vidē un enerģijā 2014” būs eksponēti vairāki gan Latvijas uzņēmuma „LGV Bikes” franču sadarbības partnera „Moustache Bikes” ražotie elektrovelosipēdi, gan Latvijā ražotie „Blue Shock Bike”, kas izceļas ar pārdomātu dizainu.

Pirmoreiz plašākai publikai būs apskatāms elektromotorolleris „e-Lapsene” (Vespa) – uzņēmumā „LGV Bikes” pārveidots motorollera Vespa GT125L modelis. Jaudīgās itāļu „lapsenes” priekšrocība – pievilcīgs dizains, viegla vadāmība un vienkāršība, kas papildināta ar elektromotoru. „e-Lapsene” vienlaicīgi spēj sniegt braukšanas prieku un būt videi draudzīgs.

Uzņēmums „LGV Bikes” prezentēs arī Latvijas dizaineru radīto elektrotransportlīdzekļa prototipu ar intriģējošu nosaukumu „Sienāzis” (Grasshopper), kas ļauj braucējam veikt līdz pat 160 kilometru lielu attālumu bez akumulatoru uzlādes. Tas apvieno kalnu velosipēda un krosa motocikla īpašības, un tā dinamiku nodrošina klusa elektromotora piedziņa.

Iepazīsti jaunos Volkswagen eletromobiļus e-up! un e-Golf!

Izstādes apmeklētāji varēs iegūt plašu informāciju un klātienē iepazīt “Volkswagen e-up!” un “Volkswagen e-Golf” modeļus, turklāt pēdējais tikko ir ieradies no Vācijas! Jaunais „e-Golf” ir ne tikai videi draudzīgs, bet arī ļoti ekonomisks – elektroenerģijas izmaksas vien 3 eiro uz 100 km.

Jauno e-Golf var uzreiz atpazīt pēc tikai šim modelim raksturīgajiem LED priekšējiem lukturiem. Tas viennozīmīgi ir labākais savā klasē, patērējot tikai 12,7 kWh elektroenerģijas uz 100 km. Elektriskā dzinēja jauda ir 85 kW / 115 ZS, un tas spēj attīstīt līdz pat 270 Nm griezes momentu jau pie maza dzinēja darbības ātruma. Šāda jauda nodrošina izcilu braukšanas veiktspēju – no 0 līdz 60 km/h e-Glof ieskrienas 4,2 sekundēs, bet jau pēc 10,4 sekundēm tā ātrums sasniedz 100 km/h. Ievērojamais automobiļa paātrinājums ir ārkārtīgi ērts un nerada dzinēja darbības traucējumus. Atkarībā no ceļa veida, braukšanas stila un automobiļa noslodzes nobraucamais attālums ir robežās no 130 līdz 190 kilometriem.

Inovācijas, kas fascinē – e-up! piedāvā ieskatu jaunā, revolucionārā automobilī ar elektrisku piedziņu un četrām sēdvietām. Ar vienu uzlādes reizi auto spēj nobraukt līdz pat 150 km attālumu. Tā ir pietiekama distance ikdienas nobraukumam, ja ņem vērā, ka aptuveni 80% no visiem motorizēto transportlīdzekļu lietotājiem vidēji nobrauc līdz 50 kilometriem dienā. Tā pastāvīgā jauda ir 40 kW / 55 ZS, bet maksimālais 210 Nm griezes moments ir pieejams jau no pirmajiem dzinēja apgriezieniem. Tas spēj uzņemt ātrumu no 0 līdz 100 km/h 14 sekundēs, savukārt tā maksimālais ātrums ir 135 km/h.

Kur eletrotransports, tur arī uzlādes stacijas!
Izstādē tiks demonstrēta arī Latvijas uzņēmuma „Green Science” ražotā uzlādes stacija, kura spēj nodrošināt vienlaicīgi divu elektromobiļu maiņstrāvas uzlādi lēnā vai vidēji ātrā režīmā atbilstoši Mode 3 standarta drošības prasībām. Šīs uzlādes stacijas drīzumā tiks uzstādīta visā Latvijas teritorijā.


Top